blogpost

[HOWTO] - Jak uruchomić płatności online z Przelewy24

nakiedy logo Grzegorz Majewski

Płatności online są bardzo wygodną i szybką metodą przyjmowania zaliczek jak również pełnych płatnosci za wizyty. W poniższym tutorialu wyjaśnia w 3 prostych krokach jak skonfigurować usługę na Twoim koncie Nakiedy.

Demohttps://przelewy24.nakiedy.pl/

Konto demo ustawione jest w trybie testowym, więc serwis płatności Przelewy24 nie będzie wymagał logowania się do banku.

Krok 1 - Ustal kwotę dla usług

moja firma -> Usługi -> Edytuj

Pierwszym krokie jest ustalenie kwot za Twoje usługi. Klikamy edytuj przy usłudze i z prawej strony uzupełniamy boks Płatności online. Wybrana cena jest niezależna od wyświetlanej i możesz wpisać dowolną wartość. Dla ułatwienia obliczeń do wyboru jest:

pełna cena za usługę - wartość pobierana z pierwszego pola ceny wyświetlanej
zadatek procentowy - wpisujesz kwotę oraz jaki procent jej ma być pobrany
dowolna cena za usługę - wpisujesz dowolną kwotę

Zapisujesz i przechodzisz do kolejnej usługi.

Krok 2 - Konto w Przelewy24

Przejdź na formularz rejestracji Przelewy24 i postępuj zgodnie z instrukcjami w treści.

Całość sprowadza się do:
- wypełnienia formularza rejestracji,
- odebrania maila z potwierdzeniem i kliknięcia w przesłany link aktywacyjny

Otrzymasz wtedy identyfikator i hasło do panelu Przelewy24.

Dodatkowo zalecamy wykonanie przelewu potwierdzającego - dane znajdziesz w mailu od Przelewy24 - w celu możliwości przesłania wpływów na swoje konto bankowe.

Przelewy24 wykonają ręczną aktywację konta, aby przebiegła ona pomyślnie należy na adres biznes@przelewy24.pl przesłać adres Państwa systemu rezerwacji w Nakiedy, można go podejrzeć: moja firma -> Ustawienia -> System, pole Adres Twojego systemu rezerwacji.

Przelewy24 wymagają aby każdy klient posiadał regulamin w którym zawarte są informacje o zasadach rezerwacji. Należy go stworzyć i podlinkować w panelu Nakiedy: moja firma -> Ustawiednia -> Dane firmowe pole: Odnośnik do regulaminu.

UWAGA!!!
Prosimy deaktywować możliwość wykonywania "Przekaz/Przelew tradycyjny"  na koncie Przelewy24 - należy wysłać maila do obsługi systemu na adres biznes@przelewy24.pl. Powodem jest bardzo długi okres oczekiwania na płatność tego typu np. na Poczcie a system Nakiedy, czeka 1h na wykonanie przelewu. Po tym czasie rezerwacja jest usuwana

Krok 3 - Zacznij przyjmować płatności online

moja firma -> Ustawienia -> Zasady rezerwacji

1. Najpierw należy zalogować się do panelu Przelewy24. Wejdź na stronę przelewy24.pl i kliknij zaloguj (kłódka w górnym menu).
2. Przejdź do zakładki Moje dane. Na górze napisany jest twój identyfikator (liczba składająca się z 5 cyfr używana do logowania) a na dole masz Klucz do CRC.

Image title

3. Przejdź do panelu Nakiedy: moja firma->Ustawienia->Zasady rezerwacji i wybierz opcję: WYMAGANE JEST DOKONANIE PŁATNOŚCI ONLINE
4. W pierwsze pole Numer sprzedawcy wklej swój identyfikator z Przelewy24 a w drugie Klucz do CRC klucz pobrany ze strony Przelewy24 i kliknij Aktywuj

Image title

W przypadku gdy otrzymasz komunikat o błędzie sprawdź czy na pewno poprawnie wkleiłeś obie wartości.

Tryb testowy (sandbox)

Istnieje możliwość przetestowania systemu płatności bez potrzeby przelewania rzeczywistych pieniędzy. Aby to zrobić należy:

1. Zalogować się do panelu Przelewy24
2. Kliknąć zakładkę Moje dane a następnie wybrać z menu pionowego Konto w SANDBOX
3. Aktywujemy konto sandbox i przechodzimy do panelu testowego Przelewy24 pod adresem: https://sandbox.przelewy24.pl/panel/
4. Logujemy się tam swoim identyfikatorem i hasłem do panelu sandbox
5. W panelu SANDBOX przechodzimy do zakładki Moje dane i kopiujemy Klucz do CRC
6. Przechodzimy do panelu Nakiedy, przechodzimy do moja firma->Ustawienia->Zasady rezerwacji i wybieramy opcję: WYMAGANE JEST DOKONANIE PŁATNOŚCI ONLINE
7. W pierwsze pole Numer sprzedawcy wklej swój identyfikator z Przelewy24 a w drugie Klucz do CRC klucz pobrany ze strony SANDBOX
8. Klikamy link zaawansowane pod polem Klucz CRC i włączamy opcję tryb testowy (SANDBOX)
9. Potwierdzamy klikając w przycisk Aktywuj

Image title

W przypadku gdy otrzymasz komunikat o błędzie sprawdź czy na pewno poprawnie wkleiłeś obie wartości.

comments powered by Disqus

Rozpocznij swój 14-dniowy okres testowy!

Bez opłat. Bez umów. Zrezygnuj kiedy chcesz.